رسانه تخصصی مستقل
قانون ستاره روی لوگو در فرانسه
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 | ( نظرات )تیم کیتز – شاید برای بسیاری این سوال پیش آمده باشد که چرا لوگوی پاریس سن ژرمن فاقد ستاره است درحالی که سن اتین و المپیک مارسی هر کدام یک ستاره روی لوگوی خود دارند.

فوتی هدلاینز اخیرا به این موضوع اشاره کرد که بر اساس قوانین فوتبال فرانسه تیم های فرانسوی به ازای کسب هر 10 عنوان قهرمانی لیگ قادر خواهند بود یک ستاره را به لوگوی خود اضافه کنند.

در این بین سن اتین تنها تیمی است که موفق به کسب 10 قهرمانی لیگ فرانسه شده و یک ستاره نسبتا بزرگ را روی لوگوی خود دارد. المپیک مارسی دیگر تیمی است که یک ستاره روی لوگوی آن به چشم می خورد، اما ستاره مارسی به نشانه تنها قهرمانی این تیم در فصل 93-1992 لیگ قهرمانان اروپا است و ارتباطی با عناوین این تیم در لوشامپیونه ندارد.

البته مارسی در حال حاضر دارنده 10 عنوان قهرمانی لیگ فرانسه است که یکی از آنها مربوط به سال 1929پیش از تغییر ساختار لیگ فوتبال فرانسه به قالب حرفه ای امروزی بدست آمده است، با این حساب مارسی در صورت کسب یک عنوان قهرمانی دیگر احتمالا قادر خواهد بود تا ستاره دیگری به لوگوی خود اضافه کند.

نانت دیگر تیم فرانسوی است که در لوگوی خود ستاره دارد با این تفاوت که تعداد هشت ستاره کوچک در داخل لوگوی این باشگاه به نشانه هشت قهرمانی لیگ خودنمایی می کند و اساسا جنس آن با ستاره هایی که مورد بحث است متفاوت است.

پاریس سن ژرمن با احتساب فصل جاری با هشت عنوان قهرمانی همچنان با لوگوی بدون ستاره ادامه خواهد داد. موناکو با 8 و لیون با هفت قهرمانی از دیگر تیم های پر افتخار لیگ فرانسه به شمار می روند.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
swallow دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 01:44 ب.ظ
سنت اتین عشقهههه
قضیش مثل پاس تهران الان بشدت ضعیف شده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic