رسانه تخصصی مستقل
بوی آلشپرت حوالی تیم ملی به مشام می رسد!
پنجشنبه 27 دی 1397 | ( نظرات )تیم کیتز – تیم ملی امید ایران که در تورنمنت چهارجانبه قطر حضور دارد روز گذشته در دیدار مقابل تاجیکستان با لباس های آل اشپورت به میدان رفت.

در حالی که تا چندی پیش تیم امید و سایر تیم های ملی رده سنی با لباس های مجید مقابل حریفان صف آرایی می کردند، این بار لباس های قرمز رنگ با لوگوی آلشپرت به تن ملی پوشان امید ایران دیده شد.

پیراهن قرمز رنگ با یقه و نوار لبه آستین سبز و دو خط صاف و باریک سفید رنگ در قسمت جلویی شانه و درز نوار لبه آستین بحث آماده بودن طرح و ترکیب رنگ را کمرنگ می کرد و خبر از تدارکی هر چند ساده و پیش پا افتاده اما مختص ایران می داد.

شورت و جوراب البته یکدست قرمز و بدون هیچ طرح خاصی بود. فونت شماره ها کمی متفاوت با آن فونت پر تکرار سابق تیم ملی بود و لوگوی فدراسیون هم علی الظاهر به صورت برچسبی بود.

پوشش بیرون از زمین و هتلی بازیکنان و کادر فنی نیز به صورت یکپارچه به آلشپرت تغییر کرده است. البته هنوز مشخص نیست این لباس های جدید تولید خارجی است یا داخلی چرا که برند مذکور در حال حاضر در داخل کشور هم اقدام به تولید لباس می کند.

در حال حاضر لوگوی آلشپرت در سایت فدراسیون فوتبال در رده تامین کنندگان به عنوان تنها شریک فدراسیون در موضوع تامین لباس قرار گرفته و این همکاری به این شکل رسمیت پیدا کرده است.

این در حالی است که آدیداس به عنوان برندی که در حال حاضر در جام ملت های آسیا بر تن ملی پوشان ایران نشسته هیچ جایگاه و رسمیتی در سایت فدراسیون فوتبال ندارد.

به نظر می رسد برای روشن تر شدن موضوع تامین کننده جدید لباس تیم های ملی فوتبال ایران باید تا پایان جام ملت های آسیا که با پایان احتمالی استفاده تیم ملی از لباس های آدیداس همراه خواهد بود منتظر بمانیم.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
روهام شنبه 29 دی 1397 07:05 ق.ظ
اقای سینا و اقای قهرمانی. لطفا اگه قراره باهم کل کل کنید بنظرم اینجا جاش نیست. برید تو پیج خودتون سنگاتونو وا بکنید بعد اگه به توافق رسیدین بیایین اینجا کامنت بزارین. نمیشه که اینجا هزاران بیان دعوای شماهارو ببینن. باشد که رستگار شوید
حسن قهرمانی شنبه 29 دی 1397 12:15 ق.ظ
با احترام فراوان به شما آقا سینای عزیز ولی باید عرض کنم خدمتتون در ابراز نظرهاتون کاملا بی منطق و از روی نا آگاهی پاسخ میدید .!!

* شما اگر جای فدراسیون بودید چیکار میکردید ؟

* شما کیروش رو نمشناسید ؟ آیا تو این فاصله کوتاه میشد با برند دیگه ای مذاکره کرد که البته حاضر باشه ریسک کنه و به ایران لباس و تجهیزات بده .... ؟

* نکته دیگه اینکه فکر نکنم هیچ تیم ملی تو دنیا باشه که مثل شما طرز فکر داشته باشه و به خاطر پرستیژ و عقده برند پوشی بیاد یه مارک خوب به هر روشی که شده تهیه کنه و بپوشه !!! قطعا مربیان بزرگ دنیا اولین و مهمترین نکته شون برای انتخاب لباس تکنولوژی بکار رفته در لباس یا کفشهای ورزشی هستش .. نه لوگوی مارک به قول معروف برندش ... و حتما با من هم عقیده هستین که در هوای شرجی و گرم امارات تیم ملی کشور ما یکی از مناسبترین لباس های دنیا رو به تن داره .

* در ضمن این پوشش کنونی تیم ملی ایران بدون هماهنگی با آدیداس هم نبوده و قطعا برای پوشیدن لباس های آدیداس در این برهه از جام ملت های آسیا مجوز آدیداس پشت این داستان هست و ایران سرخود لباس آدیداس به تن نکرده .... و در این مورد به نظر من آدیداس هم مقصر نیست فراموش نکنیم که آدیداس در دوران جام جهانی با وجود فشار آمریکا کاملا پشت تیم ملی ما ایستاد و حتی بهترین امانات و پوشش تاریخ ما رو در اختیارمون قرار داد ... قطعا آدیداس هم مشتاقانه دوست داره با تیم ملی ما همکاری کنه ولی مسائل سیاسی و وجود تحریم ها فقط مانع این توافق هست.

* سینا جان امیدوارم منطقی باشی و همه ابعاد رو در نظر بگیرید ... مشکل شما اینه که تیم ملی فوتبال ایران و کشورمون رو با بقیه قیاس میزنید ... مثلا چون فکر میکنید قطر یا امارات لباس های درجه یک یا اختصاصی دارند تیم ملی ما و کشور ما هم میتونه این شرایط رو داشته باشه ... دیگه شرایط سیاسی اقتصادی کشور ما رو در نظر نمیگیرد که کاملا متفاوت از بقیه کشورها هستیم چیزی شبیه کره شمالی یا سودان حالا در لول کمی بالاتر.
سینا جمعه 28 دی 1397 08:30 ب.ظ
تیم ملی بزرگسالان فقط بع علت بی تدبیری مسولان استفاده میشه به گفته خودتون ادیداس یکطرفه قرارداد روفسخ کرد حالا روسای فدراسیون دارن لباس ادیداس رو استفاده میکنن درحالی که ادیداس قرارداد رو یکطرفه فسخ کرده به جای اینکه مقابله به مثل کنن تبلیغ هم میکنن براش هرچند ادیداس به تبلیغ ایران نیازی نداره ولی بهتر نبود دیگه این برند رو نمیپوشیدیم؟. فقط به خاطر پرستیژ برند ادیداس تا وقتی عقده ی برند پوشی داریم به هیج جا نمیرسیم البته که کیفیت هم مهم هست..من با این مخالفم که ادیداس ما رو بی محل کرده و ما داریم لباسش رو میپوشیم
حسن قهرمانی جمعه 28 دی 1397 07:57 ب.ظ
آقای سینا فدراسیون فوتبال ایران در حال حاضر با هیچ برندی قرارداد نداره ... شما خیلی عجیب هستین ؟! ... یعنی واقعا نمیدونین چه خبره ؟ یا مشکل دیگه ای دارین ؟!!

از شما سوال میپرسم لطفا جواب بدین ... تیم ملی بزرگسالمون برای چی الان توی جام ملتهای آسیا از لباس های موجود در انبارش استفاده میکنه ؟

* آقای سینا بر فرض مثال با آل اشپورت هم بتونن قرارداد ببندن .. قطعا تیم ملی بزرگسالمون هم بعد از جام ملتهای آسیا دیگه از لباسهای آدیداس استفاده نمیکنه .. آیا به نظرتون آل اشپورت میاد و هزینه میکنه برای کشوری که تمامی محصولاتش به دفعات کپی غیر قانونی شده و به دفعات دورش زدن ... میاد لباس تولید میکنه ؟ ... برای جوما .. لوتو و غیره هم همینطور ... نهایت کاری که در این وسط انجام میشه اینه که تولید البسه برون سپاری میشه و در داخل کشور مثل همون روال قبلی لباس ها در ایران تولید میشه و فقط یه اسم برند آل اشپورت میخوره و تمام .. همانطور که در جام جهانی 2014 لباس مثلا اختصاصی ما با برند آل اشپورت به این ترتیب تحویل تیم ملی ما داده شد.
سینا جمعه 28 دی 1397 06:09 ب.ظ
معلومه که ال اشپورت قرارداد نداره وقتی تیم ملی بزرگسالان که هدف اصلی یه برند هست از برندی دیگه استفاده میکه دلیلی نداره ال اشپرت باهاش قرارداد ببنده
حسن قهرمانی جمعه 28 دی 1397 01:02 ب.ظ
فدراسیون فوتبال به طور قطع در این برهه با هیچ برندی قرارداد نداره پس خیلی ساده میسشه نتیجه گرفت که این لباسی که تن بچه های تیم امیدمون هست از محصولات کپی شده یا فلبداهه تولید داخل هست .... من گمان نمیکنم آل اشپورت دیگه مثل قبل حاضر به همکاری با تیم ملی ما باشه در واقع فکر میکنم نزدیکترین برند خارجی که مشکل ریسک همکاری با ایران رو در این شرایط تحریم بپذیره برندهای چینی و به خصوص لی نینگ میتونه باشه ... محتملترین گزینه خارجی در آینده خواهد بود.

* شاید در موقعیت کنونی برند یاکو ( JAKO ) هم گزینه مناسبی برای تیم ملی باشه البته اگر اونها هم حاضر به ریسک همکاری با ایران باشند .

* ای کاش در داخل کشور یک برند نسبتا مناسب داشتیم که حداقل فاکتورهای کیفیت رو داشت و میتونستیم ازش استفاده کنیم بهتر از گزینه خارجی دیگه ای بود .
roham.gh جمعه 28 دی 1397 11:16 ق.ظ
کاش ال اشپورت باشه، ولی اختصاصی باشه. ولی زیبا باشه. ولی قانونی باشه. ولی از بالا تا پایین فدارسیون استفاده کنن. اسپانسرشیب باشه و پول بده به فدراسیون. ولی قانون کپی رایت رعایت بشه. ولی فونت بروز و زیبا داشته باشه.
البته اینها همه و همه ارزوی محاله. کاش کاش کاش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو