رسانه تخصصی مستقل

حراست سربازان ایرانی از خلیج فارس در جام قهرمانی لیگ برتر
جمعه 22 اردیبهشت 1396 | ( نظرات )

تیم کیتز – جامی که چندی پیش به تیم فوتبال پرسپولیس برای قهرمانی فصل 96-95 اهدا شد با تغییرات اساسی نسبت به آنچه پیش از این به عنوان کاپ قهرمانی به تیم ها اهدا می شد مواجه شده بود.

فرایند طراحی تا اجرا و آماده سازی جام جدید از حدود هفت ماه قبل و پس از بازخوردهای مثبتی که کاپ قهرمانی جدید جام حذفی به دنبال داشت آغاز شده بود. ایده طراحی جام که به گفته طراح آن با رویکرد پدیدار شناسی و دیدی مدرنیسم پرداخته شده از زره سرباز ایرانی الهام گرفته شده و نماد خلیج فارس در قلب این زره با سپری از طرفین محافظت می شود.

در بدنه اصلی جام از کروم استفاده شده و قسمت زره با پوشش طلایی کار شده است. این قسمت که دور بدنه اصلی را احاطه می کند در ناحیه پشتی به عنوان دسته های جام ایفای نقش می کند تا بازیکنان از آنها برای بلند کردن جام بهره ببرند. همه این متعلقات وزنی نزدیک به 4 کیلوگرم را برای جام به ارمغان آورده است.

مدال ها نیز با ترکیبی الهام گرفته از شکل جام قهرمانی در داخل دایره ای که عنوان فصل برگزاری لیگ برتر خلیج فارس در دو سمت آن به فارسی و انگلیسی نوشته شده محاط شده است.

به گفته فرشاد فرهد طراح جام ، مدال و استیج های قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی، فرم ظاهری جام و مدال قهرمان جام حذفی تثبیت شده و از این پس شاهد تغییر هر ساله آن نخواهیم بود. همچنین تلاش خواهد شد تا در مورد لیگ برتر هم همین تصمیم اتخاذ شود و شاهد ثبات در شکل جام در فصل های آینده باشیم.

تصاویر بیشتر را در گالری عکس مشاهده نمایید.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات